KAPORTA & BOYA

Hasar İşlemleri


Otostokservis Kaporta Servisi uzman personeli ve teknik donanımı ile tüm kaporta hasarlarına profesyonel çözümler üretmektedir.  Firmamız Her marka ve model araca üretici garantisi bozulmadan hizmet vermektedir.. Binek araçların  yedek parça temini,  montajı ve  boyama işlemleri firmamız bünyesinde gerçekleştirilmektedir. İhtiyaç durumuna göre ister orjinal, ister yan sanayi parçaların temini mümkündür. Tüm sigorta firmalarından gelen kasko ve trafik hasar işlemleri firmamız tarafından takip edilmektedir.

İşlem Öncesi Yapılması Gerekenler


1- Onaylı Kaza Raporu (Orjinal)
2- Sigorta Poliçesi (Fotokopi)
3- Kaza Anında Aracı Kullanan Kişiye Ait Ehliyet (Fotokopi)
4- Ruhsat (Fotokopi)

Yukarıdaki belgeleri tamamladıktan sonra yapmanız gereken tek işlem aracınızı tamir atölyemize getirmek veya almamız için bize haber vermeniz. Otostok Servis  Kaporta Boya Servisi verdiğiniz bilgi ve belgeler doğrultusunda ilgili sigorta şirketi ile temas kurup hasar bildiriminde bulunacaktır. Bu işlemi takiben sigorta şirketi hasarın tespiti için bir eksper görevlendirecektir. Görevlendirilen eksper, aracın ve belgelerin durumunu inceleyip hasar için (yedek parça, malzeme, işçilik vb) bir bedel biçecektir. Bu aşamadan sonra aracınızın onarım işlemleri başlatılır. İşlemlerin bitimi ile birlikte araç sahibine Otostok Servis  Kaporta Boya Servisi tarafından haber verilir. Siz günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam ederken, Otostok Servis eksper raporunun tamamlanması, sigorta şirketi tarafından hasar dosyasının incelenmesi-onaylanması gibi bürokratik işlemleri sizin yerinize takip etmeye devam eder.

Tüm marka araçların fabrika çıkış standartlarına göre ayar ve onarım  yapılmakta, kaporta işçiliğinde ise en son teknoloji bilgisayarlı şase düzeltme makinası(Blackhawk) ile hizmet verilmektedir.Kaporta, boya, plastik aksam, tampon, iç döşemeyi kapsayan mini onarım hizmeti ile aracınızın ilk günkü orjinalliğini koruyun. Servisimizde özel tamir metotları ve ekipmanları ile aracınız üzerindeki çizikler, küçük çaplı vuruklar, ezikler, delikler v.b. hızlı ve ekonomik bir şekilde tamir edilir. Otomobilinizin özelliklerinin ve estetiğinin korunabilmesi için onu en iyi tanıyan teknisyenlerimiz hizmetinizdedir.

Fırın Boya ile araçta oluşan boya hasarları herhangi bir ton farklılığı olmaksızın tüm metalik ve opak renklerde giderilir. Fırın boya, boyamanın tozsuz bir ortamda yapılmasını, özel filtreler kullanılarak partiküllerin boya ile kolaylıkla etkileşime girmemesini, havadaki zararlı nem oranını minimum seviyeye indirerek boya işleminin kalitesinin arttırılmasını sağlar.

Boya koruma Otomobilinizin boya yüzeyinin dış etkenlere karşı korunmasını sağlayan sistemdir. Boya yüzeyinde oluşan şeffaf kat sayesinde boyanızı, UV ışınlarına, Asit yağmurlarına, Kuş pisliklerine, Havanın içindeki oksitleyici maddelere karşı üstün şekilde korur. Garanti talimatlarına uyulduğu takdirde aracınız ilk günkü parlaklık ve canlılığını 1 yıl muhafaza eder.

Kaporta Göçük Düzeltme


Boyasız kaporta göçük düzeltme, dış darbeler sonucu araçların kaporta aksamları üzerinde meydana gelen, boyanın zarar görmediği ve genellikle 5 cm çap ölçüsüne kadar kaporta göçüklerinin, özel amerikan takımlarıyla özel el aletleri ile aracın orijinal boyasına zarar vermeden düzeltilerek eski haline getirilme tekniğidir.

Vakumlama tekniği ile  ile aracın orijinalliği bozulmaz, ikinci el satışında değer kaybına uğramaz. Düzeltme işleminden tatminkar bir sonuç alınabilmesi için kaportada göçük bölgesindeki saçın uzamamış ve boyanın zarar görmemiş olması gerekir. Daha önce hasar görmüş, macunlanıp boyanmış saç veya alüminyum alaşımlı paneller üzerindeki göçüklerin giderilmesinde vakumlama tekniği kullanılmaz Böyle durumlarda macunun ve boyanın çatlama ihtimali çok yüksektir.

HASAR ANLAŞMALI SİGORTA ŞİRKETLERİ


Tüm Görüş, Soru ve Önerileriniz ve Servis Rendevusu  için Lütfen Bize Ulaşın